Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” z michałowskimi policjantami

Data publikacji 20.07.2017

Policjanci z michałowskiego posterunku w ostatnich dniach spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach w Michałowie. We współpracy z przedstawicielem wodnego pogotowia mundurowi edukowali najmłodszych na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci z powiatu białostockiego w ramach akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą" uczestniczą w licznych piknikach, festynach i spotkaniach. Działania, objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, w głównej mierze mają na celu edukację najmłodszych w obszarze bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku.

Do akcji edukacyjno-informacyjnej włączyli się także funkcjonariusze z Posterunku Policji w Michałowie. W ostatnich dniach mundurowi spotykali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Michałowie. Zarówno w bibliotece gminnej, jak i w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji policjanci wspólnie z przedstawicielem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku omawiali typowe zagrożenia mogące zaistnieć podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Podczas spotkań z najmłodszymi nie mogło zabraknąć również pokazu sprzętu do ratownictwa wodnego, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Ponadto, w trakcie spotkań z dziećmi mundurowi promowali wakacyjną akcję Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pn. „Zostań dzielnicowym Frankiem”. Tego rodzaju działania organizowane będą przez cały okres wakacyjny.