7 nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych po weekendzie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

7 nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych po weekendzie

Data publikacji 24.07.2017

Białostoccy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali do kontroli drogowej 7 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 3,3 promila. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą oni przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziałów Patrolowo-Interwencyjnego oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali w miniony weekend 7 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców funkcjonariusze białostockiej patrolówki zatrzymali w minioną sobotę, około godziny 20.30, na ulicy Zielonogórskiej. O tym, że do pobliskiego sklepu podjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący skodą, mundurowi dowiedzieli się od zgłaszającego 52-latka. Wskazanym przez świadka kierowcą okazał się 32-letni białostoczanin. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj natomiast, przed godziną 4.00, na ulicy Piłsudskiego  funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 44-letniego mieszkańca gminy Dobrzyniewo Duże wykazało, że miał on ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.