Dwóch braci zatrzymanych za pobicie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch braci zatrzymanych za pobicie

Data publikacji 24.07.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie 39-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj, na osiedlu Centrum. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w minioną niedzielę około godziny 6.00, otrzymał  zgłoszenie, że przed jednym z klubów na osiedlu Centrum, doszło do pobicia mężczyzny. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi już po chwili zauważyli i zatrzymali dwóch podejrzewanych o pobicie, których rysopis odpowiadał podanemu przez osobę zgłaszającą. Okazali się nimi bracia, 21 i 30-letni białostoczanie. Szarpiących się z klientem klubu mężczyzn, zauważył zgłaszający. Kiedy 39-latek stanął w obronie atakowanego, cała złość napastników została skierowana na jego osobę. Agresorzy zaczęli go bić i kopać po całym ciele. 39-latek, z ogólnymi obrażeniami ciała, został zabrany przez wezwaną na miejsce zdarzenia karetkę pogotowia.

Zatrzymani bracia noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Za pobicie grozi im kara do 3 lat więzienia.