DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH ZATRZYMANYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH ZATRZYMANYCH

Data publikacji 25.07.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał blisko 2,9 promila alkoholu w organizmie i uderzył w garaż na ulicy Rumiankowej, drugi natomiast, mając ponad 2 promile, jechał ulicą Władysława Wysockiego. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj, po południu, na ulicy Rumiankowej. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, po godzinie 15.40, otrzymał zgłoszenie o kolizji, której sprawcą prawdopodobnie był nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Już po chwili, policjanci zauważyli na ulicy Rumiankowej skodę, która według relacji zgłaszającego, uderzyła w jeden z tamtejszych garaży. Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że tuż po tym, jak wyczuł on silną woń alkoholu od kierującego, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na Policję. W tym czasie nieodpowiedzialny kierowca jeszcze przed przybyciem patrolu Policji oddalił się z miejsca kolizji. Funkcjonariusze natychmaist rozpoczęli poszukiwania mężczyzny i już po chwili zatrzymali go w rejonie garaży. Jak się okazało, mężczyzna ten miał ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu pojazdu w systemach policyjnych okazało się, że skoda figuruje jako pojazd utracony. Teraz wyjaśnieniem szczegółów sprawy zajmują się funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Białymstoku.

Do kolejnego wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego doszło niespełna 4 godziny później, na ulicy Władysława Wysockiego. Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, od którego czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowiedzą przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.