Z myślą o bezpieczeństwie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z myślą o bezpieczeństwie

Data publikacji 25.07.2017

Policjanci białostockiej patrolówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Centrum” i „Blokowisko”, a wszystko to aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek na terenie miasta i powiatu białostockiego.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miniony piątek przeprowadzili działania „Centrum”. Miały one na celu ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach o największej liczbie klubów nocnych i dyskotek. Działaniami, które odbyły się w godzinach 19:00-04:00, objęty został rejon ścisłego centrum Białegostoku, a więc tereny pomiędzy ulicami: Lipowa, Sienkiewicza, Malmeda, Białówny, Nowy Świat, Zamenhofa oraz Aleją Józefa Piłsudskiego. W trakcie działań funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 36 osób oraz wystawili 15 mandatów karnych.

Wczoraj natomiast policjanci z białostockiej patrolówki przeprowadzili działania Blokowisko. Akcja trwająca od godziny 15:00 do 24:00  obejmowała rejony osiedli w Czarnej Białostockiej oraz Wasilkowie. Działania miały w szczególności na celu zatrzymywanie sprawców kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz osób niszczących mienie. Mundurowi zwracali także uwagę na grupy młodzieży i ujawnianie wykroczeń porządkowych. W sumie wylegitymowano 26 osób oraz nałożono 7 mandatów karnych.

Podobne działania będą cyklicznie prowadzone na terenie powiatu białostockiego.