Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani

Data publikacji 27.07.2017

Białostoccy policjanci ponownie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich został ujawniony w miejscu zgłoszonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj, po godzinie 16.30, w okolicy m. Jurowce. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, podczas weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że 50-letni białostoczanin, na drodze krajowej nr 8, przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h. Ponadto, od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie.

Do kolejnego wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego doszło około godziny 19.30, na ulicy Piastowskiej. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego saabem, od którego czuć było alkohol. Jak się okazało, 38-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierującym zatrzymane zostały prawa jazdy, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.