Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 28.07.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj po południu. Dyżurny białostockiej komendy otrzymał informacje od mieszkańca, że prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca jeździ ulicami Zawad. Skierowani na miejsce mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku już po kilku minutach zatrzymali na ulicy Sienkiewicza opisywany przez zgłaszającego pojazd. Za kierownicą volkswagena siedział 54-latek, od którego czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierującego ujawnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi, po godzinie 19.00, na ulicy Gajowej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od 52-latka woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości białostoczanina wykazało blisko 0,9 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom prawa jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.