Tragiczny finał kąpieli po alkoholu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał kąpieli po alkoholu

Data publikacji 31.07.2017

Tragicznie zakończył się rodzinny wyjazd nad wodę 57-letniego mieszkańca powiatu białostockiego. Mężczyzna wszedł do rzeki i po przepłynięciu kilkuset metrów utonął. Jego ciało po 2 godzinach znalazł nurek z Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach. 57-latek najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Więcej szczęścia miał 50-letni białostoczanin. Unoszące się na wodzie ciało mężczyzny zauważyli dwaj mieszkańcy Moniek, którzy wyciągnęli go z wody i podjęli czynności ratownicze do czasu przybycia załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białegostoku. Badanie wykazało u niego blisko 3,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj po godzinie 17.30 otrzymał informację, że w rzece Narew najprawdopodobniej utonął mężczyzna. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłani zostali mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Komisariatu Policji w Łapach. W poszukiwaniach 57-latka uczestniczyli dodatkowo funkcjonariusze z Bielska Podlaskiego. Po około dwugodzinnej akcji ciało mężczyzny odnalazł płetwonurek z Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach. Jak wstępnie ustalili policjanci mieszkaniec gminy Zabłudów wypoczywał nad wodą razem z bratem i synem. Mężczyźni spożywali alkohol i w pewnym momencie 57-latek, pomimo ostrzeżeń syna, postanowił popływać. Niestety zanurzył się w rzece i już nie wypłynął.

Więcej szczęścia miał 50-letni białostoczanin, którego unoszącego się na wodzie zalewu Siemianówka zauważyli dwaj mieszkańcy Moniek. Mężczyźni  natychmiast wyciągnęli go z wody i podjęli czynności ratownicze, a następnie przekazali mężczyznę wezwanym na miejsce pracownikom Lotniczego Pogotowia Ratunkowemu w Białegostoku. Badanie 50-latka wykazało blisko 3,7 promila alkoholu w organizmie. Dalszym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmą się teraz policjanci z Komisariatu w Zabłudowie.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wody. Nie kąpmy się będąc pod wpływem alkoholu, korzystajmy jedynie ze strzeżonych kąpielisk, stosujmy się do zaleceń ratowników wodnych oraz regulaminów plaż. Dzieci powinny kąpać się zawsze w obecności osób dorosłych. Korzystając ze sprzętu wodnego zakładajmy kapoki. Nie przeceniajmy swoich możliwości pływackich. Pamiętajmy, że brawura i brak wyobraźni może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.