Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 31.07.2017

Policjanci zatrzymali w miniony weekend aż 6 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie stracił panowanie nad motorem i wjechał do pobliskiego rowu. Jadący z 27-latkiem 40-letni pasażer trafił do szpitala. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali w miniony weekend aż 6 nietrzeźwych kierujących.

Do wyeliminowania z ruchu jednego z nietrzeźwych kierujących doszło w minioną sobotę około godziny 14.45. Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Niewodnica Korycka wyczuli od kierującego mitsubishi silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 40-latka wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma on od niecałych dwóch miesięcy orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali wczoraj po południu. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał informację o wypadku motocyklisty w gminie Łapy. Według wstępnych ustaleń mundurowych na miejscu zdarzenia, 40-latek jechał ze znajomym, który na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Następnie oddalił się z motorem z miejsca zdarzenia w kierunku pobliskich zabudowań. Po krótkiej penetracji terenu oraz rozpytaniu okolicznych mieszkańców policjanci zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie wypadku 27-latka, u którego na posesji ujawnili zaparkowany, opisywany w zgłoszeniu motocykl bez tablic rejestracyjnych. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie pobrano krew do badań, po czym przewieziono go do policyjnego aresztu, gdzie spędził minioną noc. Poszkodowany 40-latek został przewieziony do białostockiego szpitala. Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Łapach.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.