Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 02.08.2017

Policjanci z białostockiej drogówki, w trakcie kontroli miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy. Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypomina, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Dzięki aktywności obywateli (internatów) w obszarze wymiany informacji w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, od początku bieżącego tygodnia, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wyeliminowali z ruchu trzech „piratów drogowych”. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miniony poniedziałek, podczas pomiaru prędkości dokonywanego na drodze krajowej nr 65, w Knyszynie. Okazało się, że kierujący volkswagenem 44-letni mieszkaniec gminy Marki jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 114 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 64 km/h.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Kierowca opla, wczoraj po godzinie 12.00, jechał ulicą Generała Stanisława Maczka z prędkością 123 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 53 km/h.

Ostatniego „pirata drogowego” policjanci białostockiej drogówki zatrzymali po godzinie 20.00, na ulicy Jana Kazimierza Wielkiego. 23-letni kierowca audi jechał z prędkością 109 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Trzej nieodpowiedzialni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo, każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.