Policjanci zatrzymali podejrzewanych o rozbój - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzewanych o rozbój

Data publikacji 02.08.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzewanych o rozbój. Dwóch 22-latków, 27 i 34-latek oraz ich 22-letnia znajoma, grożąc pobiciem, zabrali dwóm 16-latkom łącznie 240 złotych. Zatrzymani spędzili minioną noc w policyjnym areszcie. Teraz wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał wczoraj zgłoszenie, że w okolicy plaży miejskiej doszło do rozboju. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Mundurowi, podczas rozmowy z 17-latkiem oraz z trzema 16-latkami ustalili, że osoby te zostały zaczepione w rejonie plaży miejskiej przez pięcioosobową grupę agresywnie zachowujących się ludzi. Z relacji zgłaszających wynikało, że napastnicy, grożąc pobiciem, żądali od nieletnich wydania pieniędzy. Dwóch 16-latków, którzy posiadali przy sobie środki finansowe, straciło łącznie 240 złotych. W celu zatrzymania podejrzewanych o rozbój, policjanci bezzwłocznie rozpoczęli penetrację terenu, która już po chwili doprowadziła do ujawnienia i sprawnego zatrzymania 5 napastników. Podejrzewanymi o rozbój okazali się dwaj 22-latkowie, 27 i 34-latek oraz 22-letnia dziewczyna. Dodatkowo, od zatrzymanych czuć było alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości białostoczan wykazało u nich od 0,5 do 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Napastnicy minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz szczegółowym wyjaśnieniem sprawy zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Białymstoku.