Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 03.08.2017

Białostoccy policjanci, dzięki informacji przekazanej przez świadków zdarzenia, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 65-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj o godzinie 23.00 otrzymał informację, że po osiedlu Dojlidy volkswagenem porusza się kierowca, który najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tam na ulicy Niedźwiedziej zauważyli opisywany przez zgłaszającego zaparkowany samochód. Od siedzącego w środku 65-latka czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości białostoczanina wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Świadkowie zdarzenia potwierdzili, że w tym stanie kierował on swoim pojazdem.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.