Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana 34-latka zatrzymana do naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego

Data publikacji 04.08.2017

Policjanci zatrzymali 34-latkę podejrzewaną o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie ratownika medycznego, który udzielał jej pomocy. Okazało się, że podczas interwencji kobieta była pijana, badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organiźmie. Teraz wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z Komisariatu w Łapach.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj po godzinie 09.00 otrzymał zgłoszenie o agresywnej kobiecie, która miała naruszyć nietykalność cielesną ratownika medycznego. Na miejsce zdarzenia w gminie Juchnowiec Kościelny natychmiast skierowani zostali mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tam funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że 34-latka wezwała pogotowie do swojego męża. Okazało się bowiem, że kobieta podczas  kłótni rodzinnej miała zranić nożem w rękę 38-letniego męża. Kiedy ratownicy przyjechali aby udzielić im pomocy, wówczas agresywna białostoczanka kopnęła 30-latka i zaczęła go wyzywać. Od kobiety policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma ona ponad promil alkoholu w organizmie. 34-latka podejrzewana o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie ratownika medycznego minioną noc spędziła w policyjnym areszcie. Teraz szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się mundurowi z Komisariatu Policji w Łapach.

Policjanci przypominają, iż zgodnie z przepisami prawa jeżeli ratownik medyczny udziela pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy lub podejmuje medyczne czynności ratunkowe, przysługuje mu ochrona jaka jest przewidziana dla funkcjonariusza publicznego.