PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWO JAZDY

Data publikacji 04.08.2017

Policjanci z białostockiej drogówki, w trakcie kontroli miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali cztery osoby, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy. Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypomina, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wyeliminowali wczoraj z ruchu czterech „piratów drogowych”. Było to możliwe dzięki aktywności obywateli (internautów) w obszarze wymiany informacji w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej wczoraj, po godzinie 11.00, na ulicy Gen. Władysława Andersa. Kierujący ferrari jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 130 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 60 km/h. Już niespełna dwie godziny później, na ulicy Towarowej, mężczyzna jechał volvo z prędkością 102 km/h, gdzie ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosiło 50 km/h. Kolejne przekroczenie dozwolonej prędkości zostało ujawnione przez policjantów około godziny 20.30, na ulicy Jana Kazimierza Wielkiego. Jak się okazało, zatrzymaną do kontroli drogowej okazała się kierująca fordem. Prowadziła ona pojazd z prędkością 104 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 54 km/h.Ostatniego „pirata drogowego” policjanci białostockiej drogówki zatrzymali po godzinie 23.30, na ulicy Gen. Stanisława Maczka. Kierowca mitsubishi jechał z prędkością 125 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo, każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a także otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.