42-latek stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

42-latek stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące

Data publikacji 08.08.2017

Policjanci z białostockiej drogówki, w trakcie kontroli miejsca wskazanego, jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. 42-latek stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj w godzinach popołudniowych kontrolowali prędkość pojazdów m.in. przy ulicy Wierzbowej. Jest to jedno z miejsc, które zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wczoraj, około godziny 18.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Jak się okazało 42-latek prowadził pojazd z prędkością 109 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 59 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo, mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.