"Kręci mnie bezpieczeństwo" z białostockimi policjantami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo" z białostockimi policjantami

Data publikacji 08.08.2017

Policjanci białostockiej prewencji codziennie spotykają się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach zorganizowanych na terenie miasta. Mundurowi rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie wakacji promując tym samym ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” objętą honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. W tym okresie szczególnie należy rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami czy nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem). W trakcie tegorocznych wakacji przyświeca nam hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, objętej honorowym patronatem Pana Ministra Mariusza Błaszczaka, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w czasie wakacji codziennie organizują spotkania z najmłodszymi. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia wzięli udział w kilkunastu spotkaniach, w kórych uczestniczyło ponad 200 dzieci. Osiedlowe kluby, szkoły podstawowe, centrum zabaw, plaża Dojlidy to tylko niektóre z miejsc, gdzie mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. W czasie spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady panujące podczas letnich kąpieli na strzeżonych kąpieliskach, a także przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci omówili również zasady panujące podczas górskich wędrówek i przejażdżek rowerowych. „Milusińscy” mieli okazję do utrwalenia sobie numerów alarmowych, jak też zasad, których muszą przestrzegać jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas spotkań,  policjanci podarowali wszystkim uczestnikom opaski odblaskowe.