KOLEJNY PIRAT DROGOWY ZATRZYMANY PRZEZ BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY PIRAT DROGOWY ZATRZYMANY PRZEZ BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 09.08.2017

Białostoccy policjanci z pionu ruchu drogowego, w trakcie weryfikacji miejsca wskazanego w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. 29-letnia białostoczanka straciła prawo jazdy, a ponadto została ukarana mandatem karnym.

Najczęściej zgłaszaną kategorią zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu białostockiego, jest „Przekraczanie dozwolonej prędkości”. Od początku funkcjonowania aplikacji odnotowaliśmy blisko 3300 takich zgłoszeń, co stanowi ponad 35% ogólnej liczby „kliknięć” na Mapie. W 61% przypadkach (ponad 2000 zgłoszeń) policjanci potwierdzili informacje od mieszkańców.

Tak też było wczoraj, kiedy to funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kontrolowali prędkość pojazdów m.in. jadących ulicą Władysława Wysockiego. Około godziny 21.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Jak się okazało, 29-latka prowadziła pojazd z prędkością 103 km/h. Kobieta, w obszarze zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Nieodpowiedzialnej białostoczance policjanci zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo, została ona ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymała 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.