JECHAŁ 129 KM/H - STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ 129 KM/H - STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 10.08.2017

Funkcjonariusze z białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego, który jechał ulicą Gen. Stanisława Maczka z prędkością 129 km/h. 45-latek stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj po południu, prowadzili pomiar prędkości m.in. na ulicy Gen. Stanisława Maczka. Jest to jedno z miejsc, które zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Około godziny 12.30, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który prowadził pojazd z prędkością 129 km/h, gdzie ograniczenie na tym odcinku drogi wynosiło 70 km/h. Nieodpowiedzialnemu 45-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Ponadto, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.