Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi bezwzględnie reagują na nieodpowiedzialne zachowania kierowców na białostockich ulicach

Data publikacji 11.08.2017

Mundurowi z białostockiej drogówki realizując działania związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. To kolejny uczestnik ruchu drogowego, który wykazał się brakiem wyobraźni jadąc w terenie zabudowanym z prędkością aż 133 km/h.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj po godzinie 20.30, podczas kontroli miejsca wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zauważyli jadące z nadmierną prędkością audi. Kierujący 44-letni mieszkaniec miasta jechał ulicą Ciołkowskiego z prędkością  aż 133 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość o 63 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania. Ponadto, za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.