Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 11.08.2017

Białostoccy policjanci, dzięki zgłoszeniom od mieszkańców powiatu, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich mając blisko 2,5 promila alkoholu uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Ponadto, okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj wieczorem. Dyżurny białostockiej komendy otrzymał informacje od mieszkańca, że prawdopodobnie, nietrzeźwy kierowca forda jeździ ulicami Ogrodniczek. Skierowani na interwencję mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, już po kilku minutach, zauważyli zaparkowany na jednej z ulic opisywany pojazd. Na miejscu, świadkowie zdarzenia wskazali policjantom mężczyznę, który miał kierować fordem. Okazał się nim 28-latek, od którego mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,8 promila alkoholu. Dodatkowo białostoczanin nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wasilkowie. 

Natomiast, kolejnego nietrzeźwego kierującego, dzisiaj po godzinie 2.00, ujęli dwaj mieszkańcy miasta na jednej z ulic białostockiej Jaroszówki. O tym fakcie, niezwłocznie poinformowali oficera dyżurnego białostockiej komendy. Na miejsce zdarzenia, natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tam, 42 i 53-latkowie przekazali mundurowym mężczyznę, który jadąc volkswagenem uderzył najpierw w zaparkowanego volkswagena, a następnie w opla. Funkcjonariusze, od 27-latka wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nietrzeźwy 27-latek został doprowadzony do izby wytrzeźwień, a dalszym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z drugiego komisariatu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.