Kontrole na drogach - policjanci zatrzymali 5 praw jazdy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole na drogach - policjanci zatrzymali 5 praw jazdy

Data publikacji 14.08.2017

Białostoccy policjanci pionu ruchu drogowego, w miniony weekend, zatrzymali prawa jazdy pięciu kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony weekend, wyeliminowali z ruchu pięciu „piratów drogowych”. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez obywateli w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Gen. Władysława Andersa, w miniony piątek, po godzinie 19.00. 32–letni kierujący motorem kawasaki jechał z prędkością 128 km/h w obszarze zabudowanym. Motocyklista na tym odcinku drogi,  przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h. Już niespełna 30 minut później, na ulicy Gen. Stanisława Maczka, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. 30-latek jechał z prędkością 133 km/h, gdzie ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosiło 70 km/h. Kolejne przekroczenie dozwolonej prędkości zostało ujawnione przez policjantów, w minioną sobotę, około godziny 15.30. Jak się okazało, 27-letni kierowca audi jechał ulicą Zwierzyniecką z prędkością 108 km/h i przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h. Natomiast godzinę później, mundurowi zatrzymali kierującego volkswagenem. Pomiar prędkości wskazał, że 19-latek jechał ulicą Gen. Stanisława Maczka 130 km/h, tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Ostatniego „pirata drogowego” policjanci białostockiej drogówki zatrzymali na tej samej ulicy niecałą godzinę później. 35-letni kierowca opla jechał z prędkością 121 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo, zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 2 100 złotych, a także otrzymali 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.