Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA SKUTECZNA W WALCE Z PIRATAMI DROGOWYMI

Data publikacji 16.08.2017

Białostoccy policjanci z pionu ruch drogowego zatrzymali wczoraj prawa jazdy dwóm kierującym, którzy na ulicy Gen. Władysława Andersa przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista jechał na tym odcinku drogi z prędkością aż 172 km/h. To kolejne zatrzymane prawa jazdy w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku systematycznie prowadzą pomiar prędkości w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z miejsc zgłaszanych przez internatów w kategorii „Przekraczanie dozwolonej prędkości” jest ulica Gen. Władysława Andersa. Ze statystyk policyjnych wynika, że w tym miejscu, 19 interwencji mundurowych zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy piratom drogowym. Tak też było wczorajszej nocy, kiedy uprawnienia do kierowania pojazdami straciło dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. W pierwszym przypadku, funkcjonariusze białostockiej drogówki, przed godziną 1.00, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, który jechał z prędkością aż 172 km/h. Mężczyzna, przekroczył dopuszczalną prędkość o 102 km/h, ponieważ na odcinku drogi ograniczenie prędkości wynosiło 70 km/h. Mundurowi zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Ponadto, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, jednak odmówił on jego przyjęcia. Teraz białostoczanin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Już niespełna godzinę później ten sam patrol Policji zatrzymał kolejnego pirata drogowego. Okazał się nim 26-letni kierowca bmw. Pomiar prędkości wykazał, że mieszkaniec powiatu sokólskiego miał na liczniku 142 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości  w obszarze zabudowanym o 72 km/h, mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominamy, że nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.