POLICJANCI ZATRZYMALI 4 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI 4 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Data publikacji 17.08.2017

Białostoccy policjanci na początku tego tygodnia zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich stracił panowanie nad jeepem, uderzył w drzewo i zjechał do rowu. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miniony poniedziałek po godzinie 19.00 otrzymał informację o zdarzeniu drogowym niedaleko miejscowości Juszkowy Gród. Według relacji świadka kierujący jeepem na zakręcie zjechał do rowu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tam mundurowi zauważyli rozbity pojazd oraz 40-letniego kierowcę opatrywanego przez załogę karetki pogotowia. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Według wstępnych ustaleń policjantów mieszkaniec gminy Zabłudów jadąc na drodze od Juszkowego Grodu do miejscowości Bondary, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do pobliskiego rowu i uderzył w drzewo. 40-latek trafił do szpitala, gdzie pobrana została od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Teraz wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze Komisariatu w Zabłudowie.

Wczorajszej nocy  około godziny 1.30 dyżurny białostockiej komendy otrzymał informację, że prawdopodobnie pijany kierowca jeździ samochodem po osiedlu Dziesięciny. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku po kilkunastominutowej penetracji osiedla zatrzymali do kontroli opisywane przez zgłaszającego audi. Od kierującego 26-latka czuć było woń alkoholu. Podczas kontroli mundurowi w samochodzie znaleźli otwartą butelkę z alkoholem oraz torebkę foliową z ponad gramem nieznanej substancji. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Nerwowe i agresywne zachowanie białostoczanina podczas interwencji wzbudziły kolejne podejrzenia mundurowych. Badanie testerem narkotykowym wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy. Dodatkowo po sprawdzeniu 26-latka w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania i ważnego ubezpieczenia OC. Dalszym wyjaśnieniem szczegółów zdarzenia zajmują się teraz mundurowi z Komisariatu Policji II w Białymstoku.

Dodatkowo białostoccy policjanci zatrzymali dwóch innych, nietrzeźwych kierowców, którzy mieli  ponad promil i ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Dodatkowo apelują o rozsądek, zachowanie szczególnej ostrożności oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.