Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TRZECH PIRATÓW DROGOWYCH ZATRZYMANYCH DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 17.08.2017

Policjanci białostockiej drogówki zatrzymali wczoraj trzy prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Tym razem działania prowadzone były w Tykocinie na ulicy Sokołowskiej.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj w godzinach 16.00-18.00 weryfikowali miejsca zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na ulicy Sokołowskiej w Tykocinie. Internauci niejednokrotnie wskazywali, że kierowcy jeżdżą tam z nadmierną prędkością. Zaledwie dwugodzinne działania spowodowały nałożenie 7 mandatów karnych na kierujących na łączną kwotę 2400 złotych. Trzech z nich za przekroczenie dopuszczalnej na tym odcinku prędkości o ponad 50 km/h straciło także uprawnienia do prowadzenia pojazdów na 3 miesiące.

Pierwszego pirata drogowego mundurowi zatrzymali po 16.30. Kierujący fordem 43-letni warszawianin jechał w terenie zabudowanym 102 km/h, tym samym o 52 km/h przekraczając dopuszczalną prędkość. Niecałe pół godziny później „wpadł” kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Pomiar prędkości u kierującego skodą 20-latka wykazał, że mieszkaniec powiatu lidzbarskiego jechał 106 km/h. Przed godziną 18.00 policjanci białostockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu. Okazał się nim 52-letni obywatel Litwy, który volkswagenem jechał ulicą Sokołowską 109 km/h.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominamy, że nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.