Policjanci zatrzymali 7 poszukiwanych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 7 poszukiwanych

Data publikacji 25.08.2017

Policjanci, wczoraj, na terenie powiatu białostockiego, zatrzymali 7 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Skuteczne rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych ponownie przyniosły pozytywne efekty.

Policjanci, w wyniku intensywnej pracy, zatrzymali wczoraj na terenie powiatu białostockiego 7 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwani nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywali się u swoich znajomych lub rodziny.

Jeden z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych z białostockiej trójki po godzinie 08.30, w jednym z mieszkań, na osiedlu Zielone Wzgórza. 33-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Białymstoku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości czeka na odbycie kary 9 miesięcy pozbawienia wolności. Niecałe 3 godziny później, policjanci z IV Komisariatu Policji w Białymstoku, zatrzymali 47-letniego mieszkańca miasta. Mundurowi ustalili, że tego dnia mężczyzna będzie przebywał w jednym z mieszkań na terenie osiedla Dojlidy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się i 47-latek poszukiwany przez białostocki sąd trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższy rok. Kolejną osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości, która trafiła wczoraj do aresztu, był 40-letni mieszkaniec miasta. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku podczas legitymowania mężczyzny na osiedlu Centrum ustalili, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku. 40-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na odbycie kary 2,5 roku więzienia.

Dodatkowo białostoccy policjanci zatrzymali jeszcze 4 osoby poszukiwane w celu doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary od 5 dni do 6 miesięcy pozbawienia wolności.