Poszukiwania zakończone sukcesem – 63-latek odnaleziony - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania zakończone sukcesem – 63-latek odnaleziony

Data publikacji 28.08.2017

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy prowadziło wczoraj działania poszukiwawcze za zaginionym 63-letnim mieszkańcem miasta. Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony. Bezpieczny białostoczanin trafił pod opiekę córki, która wcześniej zgłosiła zaginięcie ojca.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj około godziny 19.00, otrzymał informację o zaginięciu 63-latka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że po godzinie 17.00, mężczyzna wyszedł z jednego z mieszkań na osiedlu Słoneczny Stok i nie poinformował domowników, gdzie się udaje. Skierowani na miejsce mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku ustalili, że ojciec zgłaszającej jest schorowany i niezdolny do samodzielnej egzystencji. Po zapoznaniu się z rysopisem mężczyzny, funkcjonariusze niezwłocznie przekazali ustalenia dyżurnemu i udali się w penetrację pobliskich osiedli. Do akcji poszukiwawczej włączyli się policjanci z III Komisariatu Policji w Białymstoku i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze rozpytywali okolicznych mieszkańców, sprawdzali szpitale i dworce na terenie miasta, lecz bez powodzenia. Dlatego około godziny 21.00 ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy białostockiej „trójki”. Po czterech godzinach intensywnych poszukiwań policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli zaginionego mężczyznę przy pętli autobusowej na osiedlu Starosielce. Zdezorientowany 63-latek nie wiedział gdzie się znajduje, ani w jaki sposób znalazł się w tym miejscu. Bezpiecznego i zdrowego seniora policjanci przekazali pod opiekę córki.

Dzięki natychmiastowej reakcji i sprawnej współpracy białostockich policjantów po raz kolejny udało się zapobiec tragedii.