„Kręci mnie bezpieczeństwo” z białostockimi policjantami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” z białostockimi policjantami

Data publikacji 28.08.2017

Policjanci białostockiej prewencji codziennie spotykają się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach zorganizowanych na terenie powiatu białostockiego. Mundurowi rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie wakacji promując tym samym ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” objętą honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. W tym okresie szczególnie należy rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami czy nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem). W trakcie tegorocznych wakacji przyświeca nam hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, objętej honorowym patronatem Pana Ministra Mariusza Błaszczaka, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w czasie wakacji codziennie organizują spotkania z najmłodszymi. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzięli udział w kilkunastu spotkaniach, w których uczestniczyło ponad 500 dzieci. Osiedlowe kluby, szkoły podstawowe, centrum zabaw to tylko niektóre z miejsc, gdzie mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Spotkania odbywały się także na półkoloniach żeglarskich na plaży Dojlidy w Białymstoku, w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, a nawet na Jarmarku Dominikańskim w Parku Pałacowym w Choroszczy. W czasie spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady panujące podczas letnich kąpieli na strzeżonych kąpieliskach, a także przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci omówili również zasady panujące podczas górskich wędrówek i przejażdżek rowerowych oraz organizowali liczne konkursy z nagrodami na tematy o bezpieczeństwie. „Milusińscy” mieli okazję do utrwalenia sobie numerów alarmowych, jak też zasad, których muszą przestrzegać jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas spotkań,  policjanci podarowali uczestnikom opaski odblaskowe oraz liczne ulotki na omawiane tematy. Tego rodzaju działania organizowane będą do końca okresu wakacyjnego.