Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Piraci drogowi" wyeliminowani przez Policjantów dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 30.08.2017

Policjanci białostockiej drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony weekend, wyeliminowali z ruchu trzech „piratów drogowych”. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez internautów w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Generała Maczka, w  piątek, po godzinie 13. 33–letni kierowca jepa jechał z prędkością 134 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca na tym odcinku drogi,  przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Kolejne przekroczenie dozwolonej prędkości zostało ujawnione przez policjantów, w  sobotę, około godziny 16.25. Jak ustalili policjanci również 33-latek kierujący peugeotem na ulicy Witolda Sławińskiego jechał z prędkością 111 km/h przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Godzinę później, tego samego dnia  mundurowi zatrzymali kierowcę bmw. Pomiar prędkości wskazał, że 39-letni kierowca w tym samym miejscu  co poprzednik, jechał z prędkością 112 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i zostali ukarani mandatami karnymi. Ich konta trafiło po 10 punktów karnych.
Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkościa dostosowana do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna  prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.