Nietrzeźwy 46-letni kierowca zatrzymany - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 46-letni kierowca zatrzymany

Data publikacji 30.08.2017

Dzięki informacji od mieszkańca miasta, białostoccy policjanci pionu drogowego, zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego. 46-latek był tak pijany, że nie był w stanie poddać się badaniu stanu trzeźwości. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny białostockiej komendy otrzymał wczoraj, przed godziną 14.00, informację od mieszkańca, o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy przy jednym ze sklepów na osiedlu Dziesięciny. Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli kierującego opisywanym jaguarem. Od 46-letniego białostoczanina mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie poddać się badaniu stanu trzeźwości, dlatego mundurowi pobrali od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu kierowcy w systemach policyjnych, okazało się, że ma on aktualny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. 46-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują też do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność i zachowanie zgodne z prawem.