Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY PIRAT DROGOWY ZATRZYMANY DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 04.09.2017

Białostoccy policjanci z pionu ruchu drogowego, w trakcie weryfikacji miejsca wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. 26-latek stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wyeliminowali z ruchu kolejnego „pirata drogowego”. Miejsce, w którym kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość, zostało wskazane wcześniej przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wczoraj, przed godziną 20.00 policjanci na ulicy Witolda Sławińskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Jak się okazało, 26-latek prowadził pojazd z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna, przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi powiatu bielskiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo, został on ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.