Policjanci na inauguracji roku szkolnego 2017/2018 - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na inauguracji roku szkolnego 2017/2018

Data publikacji 04.09.2017

Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2017/2018, czyli czas nauki i spotkań w gronie rówieśników. Dla policjantów oznacza to okres wytężonej pracy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu białostockiego. Dzisiaj mundurowi uczestniczyli w inauguracjach roku szkolnego na terenie miasta i powiatu.

Dzisiaj po raz kolejny białostoccy policjanci wzięli udział w uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018. Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz dzielnicowi spotkali się ze społecznością szkolną w 45 placówkach oświatowych na terenie powiatu białostockiego. Funkcjonariusze odczytali Apel skierowany do uczniów i rodziców, między innymi w Szkołach Podstawowych na terenie Białegostoku, w Zespołach Szkół w Zabłudowie, Michałowie, Gródku, Czarnej Wsi Kościelnej, Surażu, Łapach, czy też w Juchnowcu Górnym. Policjanci rozpoczęli tym samym cykl spotkań na których będą rozmawiać z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego poruszania się w rejonach dróg oraz tego jak należy się zachowywać aby nie stać się ofiarą przestępstwa. W zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym wzięli również udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy w rejonach szkół przeprowadzili dziś akcję „Błysk”. Miała ona na celu zwiększenie uwagi kierujących na dokładne obserwowanie drogi i ostrożniejszą jazdę w rejonie szkół oraz przejść dla pieszych.

O to aby „Droga do szkoły/domu” była bezpieczna przez cały rok  będą dbać dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego otaczając szczególnym nadzorem rejony szkół, a także sposób przewożenia najmłodszych na zajęcia – autobusami i prywatnymi autami.