8 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH ZATRZYMANYCH PO WEEKENDZIE - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

8 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH ZATRZYMANYCH PO WEEKENDZIE

Data publikacji 05.09.2017

Białostoccy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali do kontroli drogowej 8 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą oni przed sądem.

Białostoccy funkcjonariusze, w miniony weekend, zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w piątek, przed godziną 22.30 otrzymał informację o obywatelskim ujęciu kierowcy na ulicy Nowowarszawskiej, który prawdopodobnie prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze białostockiej drogówki. Jak ustalili mundurowi, kierowcą audi okazał się 22-latek, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał on wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali w minioną sobotę. Dyżurny białostockiej komendy, po godzinie 17.00, otrzymał zgłoszenie o kierowcy opla, który prawdopodobnie prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Na ulicę Barszczańską natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji, którzy zatrzymali 20-letniego kierowcę. Od mężczyzny rzeczywiście wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo białostoczanin nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Pozostałych 6 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej w miniony weekend, miało od 0,5 do blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierującym zatrzymane zostały prawa jazdy, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.