Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Data publikacji 06.09.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego dzięki weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Badanie trzeźwości wykazało, że 36-latek miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, podczas weryfikacji zgłoszeń naniesionych przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mundurowi wczoraj, przed godziną 13.00, na ulicy Chodkiewicza w Zabłudowie, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 36-letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazało, że miał on blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Mundurowi apelują też do kierowców o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o ograniczone zachowanie względem innych uczestników ruchu drogowego.