POLICJANCI ZATRZYMALI 3 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI 3 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Data publikacji 07.09.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj 3 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 13.00, na ulicy Narewskiej. Był to kierowca mercedesa. Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku wyczuli od 44-latka silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierowcę, tym razem skutera, policjanci ujawnili przed godziną 16.00, w Czarnej Białostockiej.  Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ostatnim z nietrzeźwych kierowców był 56-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Rogowo, około godziny 18.00. Jak się okazało, mężczyzna kierował skuterem  mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.