Działania „Gimbus” w powiecie białostockim - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Gimbus” w powiecie białostockim

Data publikacji 07.09.2017

Kontrole autobusów szkolnych czy prawidłowość oznakowania dróg w rejonie placówek oświatowych - to tylko niektóre z zadań, jakie białostoccy policjanci każdego roku realizują podczas działań „Gimbus”, prowadzonych w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu”.

Działania „Gimbus” realizowane są w ramach  programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Białostoccy funkcjonariusze rozpoczęli kontrole szkolnych autobusów już w ostatnich dniach sierpnia, natomiast kontynuować je będą do końca października. Podczas tych działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na stan techniczny „gimbusów” oraz ich wyposażenie, a także na stan trzeźwości kierowców. Tylko wczoraj białostoccy policjanci skontrolowali 61 pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkoły. Ponadto, ujawnili oni 13 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz sprawdzili stan trzeźwości u ponad 180 kierowców.

Policjanci zapowiadają, że wczorajsze działania „Gimbus”, które rozpoczęte zostały z początkiem roku szkolnego – będą kontynuowane w przyszłości.