Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni piraci drogowi zatrzymani dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 12.09.2017

Białostoccy policjanci z pionu ruchu drogowego zatrzymali trzy prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rekordzista jadąc ulicą Kazimierza Wielkiego miał „na liczniku” 123 km/h.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony weekend, wyeliminowali z ruchu trzech „piratów drogowych”. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Kazimierza Wielkiego, w  piątek, po godzinie 19.00. 18–letni kierowca nissana jechał z prędkością 123 km/h w obszarze zabudowanym. Suwalczanin, mający prawo jazdy niecałe 5 miesięcy, na tym odcinku drogi, przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 73 km/h. Kolejną osobą, zatrzymaną za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym był 46-letni mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, w minioną sobotę, po godzinie 9.00, jechał ulicą Wierzbową 116 km/h, tym samym przekroczył swoim bmw dopuszczalną prędkość o 66 km/h. Ostatniego pirata drogowego policjanci białostockiej drogówki zatrzymali w niedzielę około godziny 19.00. 48-letni kierowca toyoty, jadąc drogą DK 19 w pobliżu miejscowości Kuriany, miał na liczniku 107 km/h. Okazało się, że mieszkaniec Hajnówki przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na nich mandaty karne, a ich konta powiększyły się o 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowana do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.