Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Data publikacji 12.09.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali w miniony weekend 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Białostoccy policjanci zatrzymali w miniony weekend 3 nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek rano. Dyżurny białostockiej komendy, o godzinie 7.00, otrzymał informację dotyczącą kolizji, której sprawcą prawdopodobnie była nietrzeźwa osoba. Na ulicę Kopernika natychmiast zostali wysłani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Zatrzymanego do kontroli drogowej mężczyznę poddano badaniu alkomatem. Jak się okazało 54-latek miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej tego samego dnia, przed godziną 14.00. Jak ustalili mundurowi z białostockiej drogówki kierowca mercedesa doprowadził do kolizji na ulicy Staszica mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.Ostatnim z nietrzeźwych kierowców okazał się 40-latek. W minioną sobotę, dyżurny białostockiej komendy otrzymał informację o motorowerzyście, który podczas jazdy nagle przewrócił jednoślad. Do miejscowości Gąsówka Osse natychmiast zostali skierowani mundurowi z Komisariatu Policji w Łapach. Od  kierowcy jednoślada funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.