Jechał 143 km/h – stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 143 km/h – stracił prawo jazdy

Data publikacji 13.09.2017

Funkcjonariusze z białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który jechał ulicą Gen. Władysława Andersa z prędkością 143 km/h. 27-latek stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj wieczorem, prowadzili pomiar prędkości m.in. na ulicy Gen. Władysława Andersa. Miejsce to jest regularne wskazywane przez społeczeństwo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przed godziną 23.00, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który jechał z prędkością aż 143 km/h. Ograniczenie na tym odcinku drogi wynosi 70 km/h. Nieodpowiedzialnemu 27-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Ponadto, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.