KOLEJNY OSZUST DZIAŁAJĄCY METODĄ „NA POLICJANTA” - ZATRZYMANY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY OSZUST DZIAŁAJĄCY METODĄ „NA POLICJANTA” - ZATRZYMANY

Data publikacji 18.09.2017

Podlascy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z Krakowa, zatrzymali 22-latkę podejrzaną o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta”. Mieszkanka województwa małopolskiego usłyszała już zarzut. Wobec kobiety zastosowany został dozór policyjny. 22-latce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku a także przy wsparciu mundurowych z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w miniony czwartek, zatrzymali mieszkankę województwa małopolskiego podejrzewaną o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta”. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 22-latka, podając się za policjantkę, dzwoniła do seniorów twierdząc, że  ich konta bankowe są zagrożone przez hakerów i mogą oni stracić oszczędności swojego życia. Rzekoma „funkcjonariuszka” informowała osoby starsze, że jedynym sposobem ochrony oszczędności jest przelanie ich na nowo założone konta bankowe. Działając metodą „na policjanta”, od 83-letniej mieszkanki naszego miasta, wyłudzone zostały blisko 34 tysiące złotych. Zatrzymana usłyszała już zarzut dokonania oszustwa, za które grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 22-latki zastosowany został dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa i podlascy policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Warto wspomnieć, że jest to kolejna osoba zatrzymana w tym roku przez policjantów z garnizonu podlaskiego, za dokonanie tego rodzaju przestępstwa (czytaj: http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/aktualnosci/45772,Zatrzymani-za-oszustwa-na-policjanta.html?search=169965086 oraz http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/aktualnosci/46333,Bialostoccy-policjanci-zatrzymali-kolejnych-oszustow-dzialajacych-metoda-na-poli.html?search=169965086).

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 997.