Pijany kierowca spowodował kolizję - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca spowodował kolizję

Data publikacji 19.09.2017

Pijany kierowca opla spowodował kolizję. Okazało się, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny białostockiej komendy, wczoraj po godzinie 14.30, otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Generała Józefa Hallera. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący oplem doprowadził do kolizji z podnośnikiem koszowym. Okazało się, że siedzący za kierownicą auta 60-latek był pijany. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie białostoczanin będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.