Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

10 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas weekendu na białostockich drogach

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci zatrzymali w miniony weekend 10 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 34-latek, który mając blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie jechał skuterem ulicami miasta. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Funkcjonariusze z powiatu białostockiego zatrzymali w miniony weekend 10 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w minioną sobotę, około godziny 19.30, w miejscowości Borowskie Gziki. Za kierującym fordem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mundurowi z Komisariatu Policji w Łapach podjęli bezzwłoczny pościg. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 66-letni mieszkaniec gminy Suraż. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei zatrzymany w sobotę, 34-letni mieszkaniec Białegostoku, okazał się niechlubnym rekordzistą wśród 10 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas minionego weekendu. Dyżurny białostockiej komendy przed godziną 20.00 otrzymał informację, że na ulicy Wasilkowskiej doszło do obywatelskiego zatrzymania prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z białostockiej drogówki. Mundurowi ustalili, że ujęty kierowca skutera to 34-latek od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko on 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Podczas minionego weekendu zatrzymanych zostało również 8 innych, nietrzeźwych kierowców, którzy mieli od 0,5 do blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jeden z kierujących przekroczył także dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h (czytaj więcej).

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.