Mając blisko 3,6 promila spowodował kolizję - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mając blisko 3,6 promila spowodował kolizję

Data publikacji 10.10.2017

Pijany kierowca forda spowodował kolizję. Okazało się, że miał blisko 3,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 46-latkowi prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd.

Dyżurny Komisariatu Policji w Łapach, wczoraj po godzinie 17.00, otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Granicznej w Łapach. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Łapach. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący fordem w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do kolizji z daewoo. Okazało się, że siedzący za kierownicą auta 46-latek był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 3,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Poświętne i teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie będzie on odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.