Białostoccy policjanci udaremnili próbę samobójczą - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci udaremnili próbę samobójczą

Data publikacji 16.10.2017

Dzięki zdecydowanej i sprawnej reakcji białostockich policjantów uratowany został 53-latek, który próbował targnąć się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili powstrzymali mężczyznę. Białostoczanin trafił pod opiekę lekarzy.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony piątek przed godziną 20.00 otrzymał informację, że mieszkaniec miasta chce popełnić samobójstwo. Mężczyzna miał przebywać w jednym z mieszkań, znajdujących się w piwnicy bloku na osiedlu Słoneczny Stok. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tam, w jednym z pomieszczeń piwnicznych, funkcjonariusze zauważyli przez okno mężczyznę stojącego na łóżku. Desperat nakładał właśnie na szyję przewód, przywiązany wcześniej do rury gazowej. Mundurowi wbiegli do mieszkania 53-latka i mimo oporu ze strony mężczyzny, nie dopuścili do samobójstwa. Policjanci udzielili mężczyźnie wsparcia, a następnie przekazali go załodze karetki pogotowia.

Dzięki natychmiastowej reakcji i sprawnej współpracy białostockich policjantów po raz kolejny udało się zapobiec tragedii.