Czterech piratów drogowych straciło prawa jazdy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech piratów drogowych straciło prawa jazdy

Data publikacji 17.10.2017

Białostoccy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rekordzista, jechał Aleją Solidarności mając „na liczniku” 136 km/h.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w ciągu ostatnich dwóch dni, wyeliminowali z ruchu czterech „piratów drogowych”. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Generała Stanisława Maczka w minioną niedzielę, po godzinie 9.30. Kierująca mazdą 34-latka jechała z prędkością 124 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkanka Ełku, przekroczyła dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 54 km/h. Również tego samego dnia, po godzinie 18.30, na ulicy Generała Franciszka Kleeberga, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę skody. 21-letni mieszkaniec powiatu bielskiego jechał z prędkością 123 km/h, gdzie ograniczenie prędkości wynosiło 70 km/h. Z kolei wczoraj, kilkanaście minut po północy, 18-letni białostoczanin jechał fiatem Aleją Solidarności z prędkością 136 km/h. Młody kierowca przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 76 km/h. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się również 27-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej, wczoraj przed godziną 21.00, na ulicy Wierzbowej. Mieszkaniec powiatu grajewskiego jechał tam z prędkością 109 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 59 km/h. Kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenia zostali oni również ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 zł, a ich konta powiększyły się o 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.