Policjant w supraskim przedszkolu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w supraskim przedszkolu

Data publikacji 20.10.2017

O tym, jak ważne jest bezpiecznie poruszanie się po drodze, zwłaszcza po zmroku, dowiedziały się supraskie przedszkolaki. Było spotkanie z Policjantem, wspólny spacer połączony z nauką bezpiecznego przechodzenia przez ulicę i upominki. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Supraślu regularnie odwiedza przedszkola i szkoły w gminie Supraśl i dba o to, by każde dziecko wiedziało jak bezpiecznie poruszać się na drodze. We wtorkowy poranek odwiedził maluchy w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Supraślu.  Przedstawił  najmłodszym podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz poinformował do kogo należy zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji. Nie zabrakło też wspólnego spaceru połączonego z praktyczną nauką prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Aby dzieci były jak najlepiej widoczne, zwłaszcza po zmroku, otrzymały w prezencie odblaski.

Przeprowadzone zajęcia z dziećmi włączają się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.