Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

10 nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych podczas weekendu na białostockich drogach

Data publikacji 23.10.2017

Policjanci zatrzymali w miniony weekend 10 nieodpowiedzialnych kierujących. Rekordzistą okazał się 37-latek, który miał blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Funkcjonariusze z powiatu białostockiego zatrzymali w miniony weekend 10 nieodpowiedzialnych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w miniony piątek, około godziny 12.30, na ulicy Ciołkowskiego. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zauważyli na ulicy Witolda Sławińskiego skodę, której kierowca ominął pojazd, który zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym przy ulicy Kawaleryjskiej. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 29-letni białostoczanin. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania danych 29-latka w systemach policyjnych okazało się również, że mężczyzna ten posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także jest poszukiwany dwoma listami gończymi. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Z kolei w minioną sobotę, przed godziną 2.00, mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zauważyli na ulicy Kruszewskiej, w miejscowości Krupniki, zniszczone barierki oraz stojące przy nich uszkodzone auto. Przy samochodzie tym stało dwóch mężczyzn, z których żaden nie chciał przyznać się do kierowania volkswagenem. Zarówno od 30, jak i 36-latka czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że młodszy z nich miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie, natomiast starszy ponad 1,8 promila. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący volkswagenem w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, uderzając w przydrożne barierki. Podczas sprawdzania danych obydwu mężczyzn w systemach policyjnych okazało się, że białostoczanie mają już zatrzymane prawa jazdy. Teraz wyjaśnieniem szczegółów zdarzenia zajmą się policjanci z III białostockiego komisariatu. Niechlubnym rekordzistą, wśród nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych do kontroli drogowej w miniony weekend, okazał się 37-letni mieszkaniec Białegostoku. Dyżurny białostockiej komendy, po godzinie 20.00 otrzymał informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy w m. Zwierki. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z białostockiej drogówki. Mundurowi już po chwili zatrzymali do kontroli drogowej opisywane przez zgłaszającą audi. Od 37-letniego kierującego czuć było woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas minionego weekendu, do kontroli drogowej zatrzymanych zostało również 6 innych, nieodpowiedzialnych kierowców, którzy mieli od 0,8 do blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.