Policyjne spotkania z uczniami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne spotkania z uczniami

Data publikacji 10.11.2017

Przedstawiciele białostockiej Policji spotkają się z uczniami placówek oświatowych w Białymstoku. Zajęcia dotyczą zarówno „Bezpiecznej drogi do szkoły”, jak również odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Policjanci białostockiej prewencji, zajmujący się na co dzień profilaktyką, spotkali się w ostatnich dniach z najmłodszymi w Przedszkolu Samorządowym nr 36 w Białymstoku. Pogadanki z dziećmi dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Była mowa o konieczności jeżdżenia w fotelikach i zapiętych pasach, o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy się zachować  w kontakcie z agresywnym psem, ćwicząc przy tym pozycję żółwia. Mundurowi przypomnieli, jakie są numery alarmowe i w jakich sytuacjach należy dzwonić pod nr alarmowy 112.
Funkcjonariusze spotkali się także z młodzieżą z Technikum Geodezyjno Budowlanego w Białymstoku oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Na spotkaniu poruszane były problemy odpowiedzialności prawnej nieletnich przed Sądem. Mundurowi przedstawili co dzieje się w sytuacji gdy niepełnoletni wchodzi w konflikt z prawem i jakie są tego konsekwencje. Omówili też z uczniami sytuacje prawną takich zachowań jak ucieczki z lekcji oraz z domu, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, oraz innych przejawów demoralizacji. Policjanci zwrócili również uwagę młodzieży na zagrożenia czyhające na nich w Intrenecie i podali przykłady naruszania prawa przez nieletnich w sieci.