Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci na Wojewódzkich Obchodach 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Data publikacji 13.11.2017

W Białymstoku odbyły się obchody związane z upamiętnieniem 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz województwa podlaskiego oraz Białegostoku, a także przedstawiciele Policji oraz szefowie innych służb mundurowych, samorządowcy i liczni zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta. Podczas uroczystości nie mogło też zabraknąć stoiska profilaktycznego mundurowych z białostockiej prewencji i kadr.

W sobotnie południe odbyły się białostockie uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego, w obecności licznych zaproszonych gości i mieszkańców odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski oraz Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Wojciech Macutkiewicz.  Były przemówienia, salwy honorowe i apel poległych.

W uroczystościach wzięły udział setki białostoczan. Mimo zimna, na Rynek Kościuszki przyszły całe rodziny, które z dziećmi postanowiły w ten sposób uczcić ten szczególny dzień. Dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta cieszyło się także stoisko profilaktyczne zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, przy którym przeprowadzano liczne konkursy z nagrodami poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa. Mundurowi z białostockiej prewencji oraz kadr informowali osoby zainteresowane, jak przebiegają poszczególne etapy rekrutacji do Policji oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy mieli też możliwość bliższego zapoznania się ze sprzętem będącym na codziennym wyposażeniu Policji, a także mogli przyjrzeć się pokazowi tresury psa służbowego. Funkcjonariusze rozdawali także elementy odblaskowe, informując zarówno dorosłych jak i najmłodszych, jak wpływają one na nasze bezpieczeństwo na drodze.