Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY POMÓGŁ WYZIĘBIONEMU MĘŻCZYŹNIE

Data publikacji 15.11.2017

Policjant, w czasie wolnym od służby zauważył leżącego w rowie człowieka. Okazało się, że mężczyzna miał uraz kolana i sam nie był w stanie się poruszać. Funkcjonariusz powiadomił pogotowie ratunkowe i monitorował czynności życiowe wyziębionego do czasu przyjazdu karetki.

Funkcjonariusz z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj przed godziną 19.00, w czasie wolnym od służby, jadąc samochodem z Białegostoku do Wasilkowa, zauważył leżącego w rowie człowieka. Zatrzymał się aby sprawdzić, czy nie potrzebuje on pomocy. Okazało się, że mężczyzna ma uraz kolana i nie może się poruszać o własnych siłach. Poszkodowany nie był w stanie określić, jak długo tam leżał. Był wyziębiony i nie mógł utrzymać się na własnych nogach. Funkcjonariusz powiadomił pogotowie ratunkowe i monitorował czynności życiowe poszkodowanego do czasu przyjazdu karetki.

Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się. Dzwońmy pod numer 997 lub 112.