Dzień Seniora z białostockimi policjantami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Seniora z białostockimi policjantami

Data publikacji 15.11.2017

Policjanci ruchu drogowego w ramach Dnia Seniora spotkali się wczoraj z osobami starszymi w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Mundurowi edukowali seniorów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przestrzegali przed pojawiającymi się ponownie oszustwami „na wnuczka”.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili wczoraj prelekcję w Książnicy Podlaskiej przy ulicy Gajowej 73 w Białymstoku. Na spotkaniu z seniorami poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno z perspektywy pieszego, jak i kierującego. Ponadto policjanci podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają bezpieczeństwo pieszego na drodze. Mundurowi w czasie swojego wystąpienia omówili także tematykę związaną z oszustwami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Funkcjonariusze mówili także o konieczności zachowania czujności w kontakcie z osobami podającymi się za kogoś z rodziny, a także przekazali informacje dotyczące schematów działania oszustów oraz  metod zapobiegania tego typu przestępstwom. Mundurowi apelowali, by w każdej takiej sytuacji skontaktować się z rodziną, by potwierdzić autentyczność rozmówcy. Przestrzegali przed podejmowaniem szybkich, finansowych decyzji oraz radzili, by zawsze kierować się rozsądkiem i rozwagą.

Poruszane podczas spotkań zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem osób starszych. Seniorzy czynnie uczestniczyli w warsztatach zadając mnóstwo pytań prelegentom. Na zakończenie spotkań policjanci rozdawali uczestnikom ulotki edukacyjno-informacyjne dotyczące poruszanych kwestii. Każdy z uczestników otrzymał także elementy odblaskowe.